V roku 2022 uviedol Internorm na trh líniu „Line.V“ – vizionársky dizajn dverí teraz získal ocenenie Red Dot Award: Product Design 2023, ktoré je približne s 20 000 návrhmi zo 60 krajín sveta každý rok jednou z najväčších súťaží dizajnu na svete. Nadčasovo elegantné dvere, ktoré zároveň spĺňajú všetky moderné požiadavky na funkčnosť a bezpečnosť, navrhol mladý slovinský dizajnér Denis Vesel. Pre hornorakúsky rodinný podnik je to prvé ocenenie s touto prestížnou cenou. Spolupráca Internormu s Denisom Veselom je založená na spoločnom chápaní produktového dizajnu ako dokonalú zmes krásy, užitočnosti a udržateľnosti. Puristická, moderná a vizionárska – tak opisuje Vesel svoju tvorbu. Spolumajiteľ Internormu Christian Klinger dodáva: „Nechceli sme vytvoriť iba dvere, chceli sme vytvoriť výnimočný dizajnový prvok. Počas vývoja sme sa rýchlo zhodli, že môžeme stanoviť nové štandardy v dizajne dverí, ktoré ďaleko presahujú bežné štandardy na trhu. Pretože vchodové dvere sú vizitkou každého domu.“ Trvalá vizitka – nové dvere majú pri vhodnej starostlivosti a údržbe životnosť niekoľko desaťročí. „Vytvorili sme vchodové dvere, ktorých jednoduchá krása bude o tridsať rokov rovnako aktuálna ako dnes,“ pokračuje Klinger. Nová produktová línia „Linie.V“ obsahuje päť dizajnov, každý s vlastnými zlepšeniami, ktoré presvedčili štyridsaťtričlennú porotu Red Dot. Farebne zaujme dizajn nadčasovými hnedými, sivými a čiernymi odtieňmi, ako aj vzhľadom starého dreva a umeleckého betónu.

Tretie ocenenie v sérii: Úspech Internormu pokračuje

Cena Red Dot Award sa udeľuje už od roku 1955, v roku 2023 sa ceny udeľovali v 51 kategóriách, pričom každý produkt sa hodnotil individuálne z hľadiska vynimočnosti a na získanie ocenenia neexistuje žiadne poradie. Prvé ocenenie s vytúženou „červenou bodkou“ dokonale zapadá do súčasného úspešného príbehu európskej značky okien číslo jeden. V marci oznámil Internorm ročný výsledok za rok 2022: dosiahol nový predajný rekord 488 miliónov eur. V apríli celkové víťazstvá v MARKET Quality Award a v Markttest B2B teste stavebného priemyslu putovali do Horného Rakúska. „Potvrdzuje to vynikajúcu prácu pri vývoji produktov a na našich výrobných miestach. Chcel by som za to vysloviť veľké poďakovanie našim zamestnancom,“ vyzdvihuje spoločný úspech výkonný riaditeľ spoločnosti Internorm Johann Brandstetter.

Internorm: Tvorca inovácií a dizajnu

Hornorakúsky výrobca okien a dverí Internorm je mnoho rokov priekopníkom, ktorý už v minulosti zaujal revolučnými technológiami a vášňou pre nové trendy produktov. Stanovil aj nové štandardy, ktoré si neskôr osvojil ako štandard celý európsky priemysel okien a dverí. Či už je to trojsklo, lepenie izolačného skla v ráme krídla, revolučná uzamykacia technológia I-tec Secure alebo inovácie digitálnych služieb, Internorm pravidelne potvrdzuje svoju vedúcu úlohu vo vývoji okenných a dverových systémov orientovaných na budúcnosť. „Internorm sa vyznačuje jedinečnou vášňou pre kvalitu produktov, ktoré sa vyznačujú trvanlivosťou, bezpečnosťou a energetickou efektivitou. S novým radom „Linie.V“ vchodových dverí sa nám podarilo spojiť tieto vlastnosti s kvalitou oceňovaného dizajnu a presvedčiť tak medzinárodnú porotu zloženú z odborníkov – ďalší míľnik v histórii našej spoločnosti,“ uzatvára Christian Klinger.
Viac info na www.internorm-okna.sk