Termín: 27. 1. 2021
Čas: 9.00 – 11.00 hod.
Miesto: Školenie prebehne formou online vysielania, ktoré môžete sledovať z pohodlia vašej kancelárie alebo vášho domova prostredníctvom PC, notebooku alebo tabletu. Zároveň máte možnosť klásť lektorovi otázky v reálnom čase.
V prípade, že vám nevyhovuje termín či čas školenia, v cene školenia je aj záznam vysielania, ktorý zasielame do 3 dní od konania školenia.
Cieľ školenia: Pri súčasnej expanzii rozširovania zástavby mestských častí prichádza tvorba a realizovanie zelene do nechceného konfliktu. Na jednej strane vzniká potreba výstavby nových obytných, či administratívnych budov, parkovísk a ciest, na druhej strane tak stavby logicky vznikajú na úkor voľných, často zelených plôch. Jedným z riešení, ako skĺbiť výstavbu s dostatočným množstvom zelene je dostať ju do interiéru, alebo umiestniť vertikálne na fasádu, čím sa stáva integrovanou súčasťou obvodového plášťa budovy. Špecifickým a v súčasnosti veľmi atraktívnym architektonickým prvkom zo zeleného portfólia sú vertikálne záhrady. Zelená stena, tiež známa aj ako živá stena, alebo vertikálna záhrada patrí však zároveň aj k tým najdrahším prvkom, aké ponúka súčasná krajinná architektúra. Nielen z pohľadu projektovej prípravy a najmä vstupných realizačných nákladov, ale aj z pohľady údržby a udržateľnosti. V neposlednom rade ich prosperitu v podmienkach Slovenska významne ovplyvňuje klimatické pásmo. Cieľom školenia je prehľad vývoja, vlastností a všeobecných princípov aplikácie zelených stien v exteriéri a interiéri s ohľadom na lokálne klimatické podmienky.
Pre koho je školenie určené: Všetkým účastníkom investičného, ale aj stavebného procesu - najmä architektom, ale i projektantom, manažérom firiem pôsobiacim na stavebnom trhu i samotným stavebným spoločnostiam, ako aj developerom a investorom, ktorí sa zaoberajú myšlienkou inovácii v architektúre s použitím zelených fasád. V neposlednom rade pre samosprávy ako inšpirácia, kde všade je možné pracovať so živou zeleňou.
Hlavné body programu:
- terminológia – rozdelenie typov vertikálnych záhrad
- výhody a nevýhody zelene založenej takýmto spôsobom
- zakladanie (všeobecné princípy)
- ukážky z praxe
- diskusia
Lektor: Mgr. Ing. Marek Sobola, PhD.
Autorizovaný krajinný architekt, historik a heraldik. Je členom Slovenskej komory architektov. V súčasnosti pracuje vo vlastnom ateliéri v Žiline. V praxi sa venuje najmä vertikálnej zeleni, strešným záhradám a drobnej sakrálnej architektúre v krajine. Je zakladateľ medzinárodného projektu Strom pokoja. V roku 2018 bolo jeho autorské dielo “Zelená stena Gothal v Liptovskej Osade” zaradené ako jedno z troch diel reprezentujúcich Slovensko do medzinárodnej výstavy “Krajinná architektúra ako spoločný základ”. Výstavu, ktorá prezentovala projekty krajinnej architektúry zrealizované v Európe v rokoch 2013 – 2017 organizovala európska pobočka Medzinárodnej federácie krajinných architektov – IFLA (The International Federation of Landscape Architects). Publikuje v odborných a vedeckých časopisoch na Slovensku, Česku, Kanade, Austrálii a Novom Zélande.
Doplňujúce info: Technické pokyny a inštrukcie na pripojenie k online vysielaniu Vám zašleme najneskôr 2 dni pred konaním školenia. V prípade, že ste pokyny v tomto intervale neobdržali, prosím skontrolujte si priečinok "nevyžiadaná pošta", alebo nás kontaktujte na tel. čísle: +421 918 512 959.
Prihláste aj kolegu a získajte obaja zľavu 15 %.
Cena: 89 € bez DPH
