Vladimír Mózer v súčasnosti pôsobí na Katedre požiarneho inžinierstva, Fakulty bezpečnostného inžinierstva na Žilinskej univerzite v Žiline.
Vo svojich výskumných a pedagogických aktivitách sa zameriava predovšetkým na požiarne inžinierstvo, požiarnu bezpečnosť stavieb, posudzovanie požiarneho rizika a aplikovanú požiarnu vedu. V týchto oblastiach sa podieľal na viacerých domácich a zahraničných výskumných a vývojových projektoch, ktoré sa zaoberali zdokonaľovaním inžinierskych nástrojov protipožiarnej bezpečnosti a bezpečným používaním stavebných materiálov z obnoviteľných zdrojov.
Aktívne spolupracuje s orgánmi štátnej správy v oblasti protipožiarnej bezpečnosti a je členom národných a medzinárodných komisií pre technickú normalizáciu (STN, CEN a ISO). Je vedúcim pracovnej skupiny ISO TC92 SC4 Fire safety engineering WG10 Fire risk assessment a členom pracovnej skupiny Society of Fire Protection Engineers (SFPE) na revíziu príručky pre posudzovanie požiarneho rizika.
PREZENTÁCIE
Viacpodlažné drevostavby z pohľadu PO
Prednáška bude zameraná na aktuálne zmeny v právnych predpisoch a technických normách požiarnej bezpečnosti stavieb, ktoré umožnili aj v podmienkach SR stavať až 5 podlažné drevostavby. Budú priblížené základné konštrukčné a dispozičné požiadavky na tento typ stavieb s ohľadom na ich konštrukčnú výšku resp. podlažnosť. Prezentácia bude tiež sumarizovať najdôležitejšie konštrukčné detaily a oblasť inštalácií.
Požiarna bezpečnosť exteriérových obkladov
Cieľom prednášky je priblíženie problematiky správania sa exteriérových obkladov v podmienkach požiaru. Uvedená téma bude rozpracovaná jednak z pohľadu základných princípov požiarnej bezpečnosti, ako aj konkrétnych požiadaviek na kontaktné a odvetrané exteriérové obklady v podmienkach SR. Správnou implementáciou týchto požiadaviek v rámci projektovej prípravy je možné predísť kolíznym situáciám a zabezpečiť požadovanú funkčnosť ako aj úroveň požiarnej bezpečnosti stavby.
