MEDZINÁRODNÁ ODBORNÁ KONFERENCIA
7. ROČNÍK EUROSTAV CONFERENCE A 4. ROČNÍK KONFERENCIE SKGBC
UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE
A VO VÝSTAVBE
Hlavná téma: Smart princípy: teória verzus realita
20. apríl 2017, Kongresová sála SLSP, Tomášikova 48, Bratislava
Konferencia sa koná pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.
V odvetví slovenského stavebníctva prebieha výrazná transformácia. Zastarané legislatívne normy sú postupne nahradzované novšími, inovatívnejšími, efektívnejšími a zodpovednejšími voči ekonomike, prírode i ľuďom samotným.Zelené budovy sú výzvou a príležitosťou pre projektantov, architektov, investorov a pre firmy, ktorých správanie je zodpovedné, chcú byť súčasťou tejto transformácie a získať z nej.
ODBORNÍ GARANTI
![]() |
![]() |
prof. Ing. arch. Robert Špaček, CSc., FA STU Bratislava |
prof. Ing. Dušan Petráš, PhD., SvF STU Bratislava |
------------------------------------------------------------------
Rokovacím jazykom bude slovenčina, angličtina a nemčina, zabezpečené bude simultánne tlmočenie.
Spíkri konferencie
Pablo Riquelme
Pablo Riquelme je fínsky dizajnér narodený v Chile, aktuálne pôsobiaci v Helsinkách s viac ako pätnásťročnými skúsenosťami v oblasti dizajnu. V posledných rokoch sa zameral na dizajn vo verejnom sektore a za organizáciu Design Driven City organization bol menovaný mestským dizajnérom mesta Helsinki. Spolupracoval na mnohých projektoch hlavne pre fínske mestá Helsinki a Espoo. Prednáša na Aalto University voFínsku a je spíkrom mnohých zahraničných konferencií.
Judit Kimpian
Londýnska architektka Judit Kimpian je riaditeľkou udržateľnej architektúry a výskumu vo firme Aedas. Tu vedie výskumné projekty, vrátane CarbonBuzz CIBSE, rovnako ako projekty zamerané na hodnotenie výkonnosti budov, odhaľujúcerozsah a príčiny veľkého rozdielu medzi očakávanou a dosiahnutou energetickou spotrebou v budovách. Judit je predsedníčkou Architects Council of Europe‘s Sustainability Work Group a pravidelným spíkrom na medzinárodných konferenciách.
Tim Jonathan
Holandský architekt Tim Jonathan príde na konferenciu prezentovať udržateľný projekt Green village v Holandsku. Cieľom projektu zelenej dediny je prinášať inovácie pre udržateľnú budúcnosť a udržateľnú spoločnosť. Projekt sa zaoberá hlavne výskumom a vývojom týchto inovácií a ich implementáciou do praxe. Sústreďuje sa okolo prestížnej holandskej univerzity Delft University of Technology.
a ďalší...
Formát konferencie
• tri bloky zamerané na riešenie kľúčových otázok
• v rámci každého bloku prezentácie dvoch – troch atraktívnych spíkrov
• moderovaná panelová diskusia po každom bloku so všetkými prezentujúcimi
• v priebehu konferencie budú mať účastníci príležitosť na networking, vrátane prestávok, obeda a spoločenského večera
MINULÝ ROČNÍK KONFERENCIE
Niektorí zo speakrov:
Dietmar Eberle
Rakúsky architekt, spoluzakladateľ architektonickej firmy Baumschlager & Eberle, ktorá realizovala mnohé svetoznáme stavby. Napríklad rozšírenie letiska Schwechat vo Viedni, Danubia Park v Bratislave, IMEC Tower v belgickom Leuvene...
Michiel van der Vight
Člen predstavensta a vedúci spoluúčastník v spoločnosti Except Integrated Sustainability a pracuje na mestských energetických víziách, priemyselných plánoch udržateľnosti a udržateľnom rozvoji miest.
Ron Bakker
Holandský architekt, partner londýnskej architektonickej kancelárii PLP Architecture, ktorej najznámejší projekt je centrála spoločnosti Deloitte v Amsterdame - budova The Edge - jedna z najudržateľnejších budov na svete. Pracoval tiež na projektoch pre Kuwait city a na rezidenčných projektoch v Kalkate, v Indii.
Luciano Lazzari
Prezident Európskej rady architektov (ACE), spolupracuje ako učiteľ a oponent s univerzitami v Terste, Syracuse (Florencia), Westminster (Londýn). V roku 1981 založil v Terste architektonickú kanceláriu, s ktorou sa podieľal na výstavbe a obnove mnohých objektov, vrátane budov s certifikátom udržateľnosti.
Simon Allford
Londýnsky architekt, spoluzakladateľ architektonickej kancelárie AHMM v Londýne. K najvýznamnejším realizáciám ich kancelárie patrí University of Amsterdam v Holandsku, administratívne budovy v Londýne 10 Burlington Street a 240 Blackfriars. V súčasnosti realizujú novú budovu centrály pre Google v Londýne alebo Právnickú fakultu v Amsterdame.
Dalibor Borák
Český architekt, spoluvlastník spoločnosti DOBRÝ DUM, s.r.o., ktorá projektuje a stavia predovšetkým pasívne a udržateľné budovy. Je spoluautorom mnohých stavieb - Mestský dom v Brne, tzv. "Nulový" dom v Brne-Obřacanech či udržateľný pasívny dom v Borinke na Slovensku.
Zopár fotiek z minulého ročníka konferencie
I. Kubík, M. Pernthaler, A. Nugget, R. Špaček Ivan Kubík
Simon Allford Jurij Troy
Viac info tu.
