-50%Efektívne bývanie

Autor:
Ing.arch. H.Pifko,PhD., prof.Ing.arch. R.Špaček,CSc. a kol.

Číslo ISBN:
978-80-89228-16-4

Formát:
A4

Počet strán:
188

Rok vydania:
2000

Väzba:
pevná väzba

Dostupnosť:
skladom

Vydavateľstvo:
Vydavateľstvo Eurostav, spol. s r.o.

Efektívne bývanie

Ing.arch. H.Pifko,PhD., prof.Ing.arch. R.Špaček,CSc. a kol.

  17,00 €  
Cena: 8,50

ANOTÁCIA

Publikácia ponúka zamyslenie sa nad doteraz bežne zaužívanými postupmi pri navrhovaní a výstavbe bývania a nad hľadaním efektívnejších riešení do budúcnosti. Komplexne rozoberá problematiku výstavby nízkoenergetických, resp. energeticky pasívnych domov, ktorá je v dnešnej dobe veľmi aktuálna a predstavuje reálnu cestu rozvoja stavebníctva.

Dosiaľ pri navrhovaní i pri výstavbe dominovali investičné a projektové náklady, na ktorých sa architekti, projektanti, investori i budúci vlastníci domu snažili ušetriť. Riešenie, ktoré je oveľa lepšie a efektívnejšie, je navrhnúť dom na mieru, podľa špecifických a individuálnych potrieb budúceho užívateľa domu a zároveň navrhnúť aj energeticky efektívne a úsporné fungovanie domu s minimálnymi nákladmi pre maximálny úžitok.

V knihe sa autori sústreďujú na osvetlenie postupov a prístupov k navrhovaniu efektívneho bývania, pričom na jednej strane uvádzajú širší rámec celej problematiky (filozofické východiská, faktor štyri, zelený urbanizmus, energetické krízy...), na druhej strane prinášajú konkrétne návrhy a opatrenia a uvádzajú ukážky a príklady aj z našej, ale najmä zo zahraničnej praxe z výstavby energeticky efektívnych domov, kde sa tejto problematike venujú už podstatne dlhšie a intenzívnejšie. Autori si všímajú nielen architektonické a energetické koncepty riešenia energeticky efektívnych domov, ale ponúkajú aj konkrétne príklady, pokiaľ ide o použitie materiálov, technológií a ďalších možných zdrojov šetrenia.

Publikácia s množstvom farebných fotografií  obsahuje najnovšie poznatky z tejto oblasti a podáva ich zrozumiteľným spôsobom. Môže byť inšpiráciou nielen pre budúcich stavebníkov, pre architektov a projektantov, ale i pre každého, komu leží na srdci okrem kvality vlastného bývania a možnosti efektívneho a perspektívneho zníženia nákladov na prevádzku vlastného bývania aj kvalita širšieho životného prostredia a jeho ochrana.

OBSAH

1. O EFEKTÍVNOSTI (str. 9)
2. DOM, BYT, BÝVANIE (str. 35)
3. ENERGETICKY ÚSPORNÉ BÝVANIE (str. 67)
4. INŠPIRÁCIE (str. 99)
5. ALTERNATÍVNE MATERIÁLY A TECHNOLÓGIE (str. 133)
6. NENÁROČNÉ BÝVANIE (str. 153)
7. EKO ĎALEJ (str. 167)
ZOZNAM LITERATÚRY (str. 172)
PREZENTÁCIA VÝROBCOV A DODÁVATEĽOV
MATERIÁLOV PRE NÍZKOENERGETICKÉ
A PASÍVNE DOMY (str. 175)

 


Súvisiace tituly

Bytové domy na Slovensku Bytové domy na Slovensku 22,90 € 11,45 €
 ks 


Podobné tituly


Poslať známemu Vytlačiť

Vydavateľstvo Eurostav, spol. s r.o.

Seberíniho 1, 821 03 Bratislava
Tel.: 00421-2-32662 812

eurostav@eurostav.sk
obchod@eurostav.sk