Aktuality
strana 1/4  strana 2

Nahliadnite do slovenských záhrad... 29.05.2015

Vydavateľstvo vydalo na trh knižnú novinku 18.01.2012

MESTO-REGIÓN-METROPOLA, Paríž, Lyon, Saint-Étienne

od autorky Aleny Kubovej-Gauché a kol. Zostava textov chce poukázať na rôznorodosť prístupov k problému rozvoja existujúceho mesta.

Príbeh Zimného štadióna O. Nepelu v Bratislave 09.08.2011

Príbeh Zimného štadióna

O. Nepelu v Bratislave

Autorka: Ing. arch. Darina Lalíková, CSc.

Foto: Ľubo Stacho

Formát: 230 x 235 mm

Väzba: tvrdá

Počet strán: 76

Nominácie CEZAAR 2011 02.08.2011

Rekordný počet prihlásených diel, vysoká kvalita, inovatívne prístupy a výrazné zastúpenie mladej architektonickej generácie – tak to je charakteristika 10. jubilejného ročníka Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru – CE∙ZA∙AR 2011. Nominácie na túto cenu za architektúru, ktorú organizuje Slovenská komora architektov, sú už známe. Cena sa udeľuje každoročne za vynikajúci profesionálny výkon – zrealizované architektonické dielo, ktoré významne prispieva k obohateniu hmotnej kultúry na Slovensku. Cena sa udeľuje v šiestich kategóriách: Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Rekonštrukcia a obnova budov, Interiér, Exteriér. Hlavným poslaním je informovanie o dianí na poli architektúry za posledný rok a predstavenie architektonických diel širšej verejnosti.

Build it smART  05.07.2011

bolo zaujímavé medzinárodné podujatie, ktoré sa konalo v Bratislave od 27. 6. do 6. 7. 2011. Prebehlo počas 10 dní v dvoch častiach, prvou boli prednášky na pôde STU v Bratislave a druhou študentský medzinárodný architektonický workshop. Hlavnou myšlienkou prednášok bolo dozvedieť sa čo najviac o inteligentných, energeticky úsporných a ekologických budovách a zámerom workshopu zase dať podnety na využitie budovy bývalých Hurbanových kasární.

Chcete bývať bezpečne? 22.06.2011

Autorka: Ing. Adela Motyková

Hlavným poslaním publikácie Chcete bývať bezpečne? je osveta širokej verejnosti z hľadiska celkovej bezpečnosti bývania v rodinných i bytových domoch.

Konferencia Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe 21.06.2011

26. mája 2011 sa v bratislavskom hoteli TREND AUSTRIA konal 1. ročník odbornej medzinárodnej konferencie pod názvom „Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe", ktorej organizátorom bolo Vydavateľstvo EUROSTAV. Na konferencii odznelo 15 veľmi zaujímavých odborných prednášok a na záver  všetci prednášatelia v rámci panelovej diskusie odpovedali na otázky auditória.

Je solárna energia dobrou investíciou? 21.06.2011

Ako sa na tému pozerajú bankári i odborníci na technológie v stavebníctve

Téma správnych a vhodných investícií je živo diskutovaná vo všetkých domácnostiach a týka sa každej oblasti bežného života. Rozhodujeme sa o tom, kde kúpime mlieko, v ktorej banke si zriadime účet, kam investujeme svoje úspory, či budeme najskôr zatepľovať fasádu domu alebo vymeníme strešnú krytinu... Niečo pritom vyhodnotíme ako zbytočný luxus, iné je pre nás zásadnou otázkou.

Pomôžme výstavbe chaty pod Rysmi 08.06.2011

Generálna rekonštrukcia najvyššie položenej (2250 m) a najmladšej tatranskej chaty postavenej v roku 1933 je v druhej etape. Aspoň podľa jej plánu - s prestavbou sa začalo 15. júna minulého roku a dokončenie chaty je zatiaľ naplánované na október tohto roka.

Building Industry Football Challenge 08.06.2011

9. apríla 2011 sa v športovej hale Mladosť uskutočnil ďalší ročník obľúbeného futsalového turnaja Building Industry Football Challenge.

strana 1/4  strana 2